Klasa 2f realizowała projekt z edukacji obywatelskiej, w ramach którego zorganizowano wyjścia do Urzędu Rady Miasta w Kielcach, gdzie uczniowie uczestniczyli w symulacji obrad Rady Miasta. Młodzież spotkała się z Prezydentką Kielc Agatą Wojdą, z którą dyskutowała o problemach mieszkańców oraz proponowała rozwiązania najpilniejszych problemów. Udało się również zapoznać się z obowiązkami Prezydentki, od której młodzi ludzie usłyszeli o perspektywach dotyczących rozwoju Kielc.
Kolejną aktywnością był udział w Centrum Dizajnu w warsztatach dotyczących Unii Europejskiej, podczas których skupiono się na korzyściach z członkostwa Polski w Unii Europejskiej, takich jak swobodny przepływ osób, możliwość nauki i pracy za granicą oraz funduszach unijnych, wspierających rozwój kraju. Ważnym elementem było spotkanie z Marią Środoń, autorką książki pt. "40 Haseł o Unii Europejskiej" , która w przystępnej formie wyjaśnia historię, wartości i codzienne mechanizmy działania Unii Europejskiej. Wyjścia te były pouczającą lekcją obywatelską w praktyce oraz pozwalały poszerzyć wiedzę samorządzie lokalnym i o UE.
Joanna Olejniczak
